خانه / بیت کوین / سقوط قیمت بیت کوین به ۸۱۰۰ دلار؛ یک روز تا هاوینگ

سقوط قیمت بیت کوین به ۸۱۰۰ دلار؛ یک روز تا هاوینگ

سقوط قیمت بیت کوین به ۸۱۰۰ دلار؛ یک روز تا هاوینگ : قیمت بیت کوین در حالی ۱۵.۳۰ درصد افت کرد که چیزی در حدود یک روز دیگر شاهد نصف شدن پاداش استخراج آن خواهیم بود. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۸,۶۰۰ دلار معامله می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه نیمه شب به وقت گرینویچ (۵:۱۰ صبح به وقت تهران)، قیمت بیت کوین در عرض ۱۵ دقیقه، از ۹,۵۷۴ دلار به ۸,۱۱۲ دلار سقوط کرد.

کاهش ۱۵.۳۰ درصدی بعد از تلاش پادشاه ارزهای دیجیتال برای بازیابی سطح حمایت ۹,۸۰۰ دلاری اتفاق افتاد. این سطح حمایتی، میله یک الگوی پرچم صعودی را شکل داده بود. این الگو دقیقا در همان محدوده‌ای تشکیل شده بود که شاهد گره‌ی پر تراکمِ شاخص «VPVR» بودیم.

این افت غیرمنتظره احتمالا بسیاری از معامله‌گران را شوکه کرده است. داده‌های پلتفرم اسیکو (Skew) نشان می‌دهد که میزان لیکوئیدشدن (از دست رفتن سرمایه) قراردادهای آتی در صرافی بیتمکس (BitMEX) به ۲۲۶ میلیون دلار رسیده است.

سقوط قیمت بیت کوین به 8100 دلار؛ یک روز تا هاوینگ | بیت کوین | ماینر | دستگاه ماینر | ماینینگ | خرید و فروش بیت کوین | خرید و فروش ارز دیجیتال

سقوط قیمت بیت کوین به ۸۱۰۰ دلار؛ یک روز تا هاوینگ

نکته جالب اینجاست که قیمت درست از سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصدی شروع به صعود کرده است، نقطه‌ای که معمولا تحت عنوان «جیب طلایی» شناخته می‌شود. معامله‌گران اغلب در این سطح مشتاق به خرید هستند. در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین چیزی در حدود ۵.۹۸ درصد از سقوطش را جبران کرده است. برای اینکه با قاطعیت بگوییم قیمت بیت کوین وارد روند احیای قیمت خود شده است باید منتظر عبور آن از محدوده ۸,۸۰۰ دلار باشیم.

از سوی دیگر، این سقوط ناگهانی باعث ایجاد یک شکاف در قراردادهای آتیِ بورس کالای شیکاگو (CME) خواهد شد. این شکاف در محدوده‌ای بالای ۱۰,۰۰۰ دلار شکل می‌گیرد.

کاهش ۱,۵۰۰ دلاری قیمت بیت کوین به آلت کوین‌ها نیز ضربه سختی وارد کرد. در حال حاضر، اتر ۱۲.۱۸ درصد، بایننس کوین ۱۳.۲۶ درصد، و بیت کوین کش ۱۳.۵۱ درصد کاهش قیمت نسبت به روز پیش داشته‌اند. ارزش کل بازار ۲۴۰ میلیارد دلار و نرخ سلطه بیت کوین ۶۶.۹ درصد است.

اینستاگرام MHDEX

همچنین ببینید

صرافی بایننس یک دامنه اینترنتی را در دولت چین به ثبت رساند

صرافی بایننس یک دامنه اینترنتی را در دولت چین به ثبت رساند : صرافی ارز …

استخراج ابری