خانه / بیت کوین / افزایش قیمت بیت کوین در صورت ایران و آمریکا

افزایش قیمت بیت کوین در صورت ایران و آمریکا

افزایش قیمت بیت کوین در صورت ایران و آمریکا : کلم چمبرز در مقاله ای منتشر شده در نشریه فوربس به تاثیرات درگیری احتمالی ایران و آمریکا بر قیمت بیت کوین پرداخت. این موضوع پس از ترور سردار قاسم سلیمانی بدست آمریکا باعث نگرانی های زیادی در بازار مالی جهانی ایجاد کرده است.

به گفته تحلیل گر فوربس در طول تاریخ همواره جنگ در خاورمیانه یکی از عوامل تاثیرگذار در بازارهای مالی به شمار می رود. حمله آمریکا به خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی و همراهانش باعث تغییر قیمت انرژی ها شد.

کلم چمبرز در خصوص افزایش قیمت بیت کوین که به دنبال افزایش قیمت نفت و طلا رخ داد می‌نویسد:

همانطور که انتظار می‌رفت، قیمت نفت ۳ درصد و قیمت طلا ۲ درصد افزایش یافت. اما در دنیای جدید، دارایی دیگری هم برای حفظ ارزش پول وجود دارد؛ بیت کوین.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت ایران و آمریکا

مشهد اکسچنج : در روز گذشته شاهد افزایش قیمت بیت کوین در حدود ۵ درصد می باشد. فوربس با انتشار یک نمودار از قیمت بیت کوین که در بالا مشاهده می‌کنید، افزایش قیمت روز گذشته را به اخبار نگران‌کننده از جانب خاورمیانه مرتبط دانست. تحلیل‌گر فوربس در این خصوص می‌نویسد:

این نمودار خیلی جالب است و نشان می‌‎دهد حرفه‌ای‌ های بازار خیلی سریع‌تر از معامله‌گران خصوصی به اخبار واکنش نشان می‌دهند. البته این افزایش قیمت می‌تواند به این دلیل باشد که سرمایه‌گذاران کوچک در خاورمیانه ترجیح دادند که دارایی‌های خود را به بیت کوین تبدیل کنند تا اینکه بخواهند نابودی سرمایه‌شان را ببینند.

افزایش قیمت بیت کوین در صورت ایران و آمریکا | بیت کوین | استخراج بیت کوین | MHDEX

 

 

افزایش قیمت بیت کوین در شرایط بحرانی

فوربس در تحلیل خود مدعی شد که قیمت بیت کوین در شرایط بحرانی بیشترین میزان نوسان را نسبت به دیگر دارایی‌ها از خود نشان می‌دهد و به دلیل شبانه‌روزی بودن بازار بیت کوین و نوسانات بالای آن، زمان بیشتری برای ورود به بازار پس از اعلام خبر وجود دارد. در این گزارش آمده است:

در چنین شرایطی قیمت بیت کوین بیشترین ضریب بتا (نوسان) را دارد و همچنین معامله‌گران در واکنش به خبر زمان زیادی برای ورود به معامله دارند.

در ادامه گزارش این نشریه درباره انفجار قیمت بیت کوین در صورت درگیری بین آمریکا و ایران عنوان کرد که بیت کوین در بعضی از کشورهای دارای اقتصاد محدود‌تر مانند ایران و چین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در جاهایی مانند چین و ایران که کنترل سرمایه برای افراد مشکلاتی ایجاد می‌کند، بیت کوین یکی از مهم‌ترین دارایی‌ها برای حفظ سرمایه خواهد بود.

برای معامله‌گرانی که در زمان برافروخته شدن شعله‌های آتش جنگ در خاورمیانه به دنبال خرید نفت و طلا هستند، بیت کوین می‌تواند گزینه جذاب‌تری باشد. در شرایطی که تنش بین ایران و آمریکا بالا گرفته، بیت کوین می‌تواند جای مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد. نفت و طلا ارزش بازار بسیاری بالایی دارند. برای افزایش قیمت در نفت و طلا باید تریلیون‌ها دلار وارد بازار شود. اما برای افزایش قیمت بیت کوین به سرمایه زیادی نیاز نیست.

نشریه فوربس در این مقاله مدعی شد که کشوری مانند ایران قدرت تاثیرگذاری زیادی در منطقه دارد و پیش‌بینی کرد که جنگ احتمالی در خاورمیانه می‌تواند قیمت بیت کوین را حتی به بالای ۲۰,۰۰۰ دلار برساند.

این موضوع قیمت بیت کوین را حتی به بالاتر از قیمت اوج بیت کوین از دسامبر ۲۰۱۷ برساند. با این حساب معامله گران باید انتظار این موضوع را داشته باشند که اگر درگیری بین این دو کشور اتفاق بیفتد یک مورد قطعی است و آن نیز افزایش لحظه ای قیمت بیت کوین می شود.

اینستاگرام MHDEX

همچنین ببینید

علت رشد ۵۰ درصدی اتریوم در ماه جاری چه بود؟ | بیت کوین | ماینر | ماینینگ | ارز دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین | دستگاه ماینر| خرید و فروش دستگاه ماینر |

علت رشد ۵۰ درصدی اتریوم در ماه جاری چه بود؟

علت رشد ۵۰ درصدی اتریوم در ماه جاری چه بود؟  :همزمان با تولد پنج‌سالگی اتریوم، اتر، توکن …

استخراج ابری