خانه / اخبار جهان / کیف پول بیت کوین در فضا

کیف پول بیت کوین در فضا

کیف پول بیت کوین در فضا

کیف پول بیت کوین در فضا :روز پنج شنبه هفته گذشته و دقیقا در ساعت ۵:۵۹ دقیقه به وقت تهران راکت فالکون ۹ از فلوریدا به فضا پرتاب شد، اما نکته ای که این پرتاب را خاصتر از همیشه می کند این است که یک کیف پول بیت کوین نیز با این راکت به فضا ارسال شده است. کمپانی اسپیس چین در اقدامی جدید با همکاری کمپانی اسپیس ایکس، کیف پول بیت کوین خود را با راکت فالکون ۹ به ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب کرد. تا نام کمپانی خود را به عنوان اولین کمپانی دارای نود بیت کوین در فضا به جهانیان بشناسد.

شرکت اسپیس چین در برنامه بلند مدت خود قصد دارد زیر ساخت های بلاک چینی و غیر متمرکز را به دور از سطح زمین ارسال کند، این موضوع باعث می شود که کیف پول این شرکت در خارج از حوزه قضایی تمام کشورهای کره خاکی قرار بگیرد و همچنین به دلیل فاصله زیاد از زمین دست هیچ هکری به آن نرسد. این شرکت برای تامین امنیت تراکنش های ارز های دیجیتال اقدام به قرار دادن این نود در خارج از جو زمین کرده است، این نکته را باید بدانید که این نود سومین نود ارسالی این شرکت به فضا می باشد و اولین نودی است که از خاک آمریکا پرتاب شده است. پیش از این این شرکت ۲ نود دیگر از چین به فضا پرتاب کرده است.

زی ژنگ (Zee Zheng)، مدیرعامل اسپیس چین، در خصوص این پرتاب می‌گوید: این کیف پول بخش کوچک اما بسیار مهم از هدف بلند مدت ما را تکمیل می‌کند.

به محض رسیدن و فعال‌سازی نود توسط فضانوردان ایستگاه فضایی، این نود برای مدت یک سال تراکنش‌های چند امضایی را از طریق فید داده‌های این ایستگاه تایید می‌کند.

طبق گزارشات، ژنگ در ساحل فلوریدا و مشرف به سکوی پرتاب حضور داشته است و بیش از نیمی از تیم اسپیس چین نیز در حوالی محل پرتاب شاهد ماجرا بوده‌اند و با هیجان تمام پرتاب را می‌دیدند.

۱۸ ماه از زمان ارائه طرح اسپیس چین می‌گذرد و ۲۳ نفر بر روی این پروژه کار می‌کردند. تیم اسپیس چین بیشتر تمرکز خود در سال جاری را روی این پروژه معطوف کرده بود. ژنگ در این خصوص می‌گوید: تمام منابع شرکت را روی این پروژه گذاشته بودیم.

کیف پول بیت کوین در فضا | استخراج بیت کوین | ارز دیجیتال | فروش بیت کوین

کیف پول بیت کوین

به گزارش MHDEX : اسپیس چین اعلام نکرده که هزینه حمل بار به فضا، تحقیق و توسعه پروژه چه میزان بوده است؛ این در حالی است که این شرکت از طریق عقد قرارداد با شرکت نانوراکس (Nanoracks) نود خود را به فضا ارسال کرده است. جفری نانو منبر (Jeffrey Manber) مدیرعامل نانوراکس و از مشاوران اسپیس چین است.

نود ارسالی از خاک آمریکا با دو نمونه که پیش از این ارسال شده است متفاوت است. ژنگ در ارتباط با این تفاوت می‌گوید:

برای ما این مسئله چالش برانگیز بود. سخت‌افزاری که امتحان کارکردش در فضا را پس داده باشد، در اختیار ما نبود؛ بخاطر همین برای نصب نرم‌افزارهای خودمان هم باید تغییرات اساسی صورت می‌دادیم.

ساخت یک کیف پول فضایی یک مسئله است و ساخت آن برای استفاده از ایستگاه فضایی مسئله‌ای کاملا متفاوت! به گفته ژنگ، پروتکل متن باز اسپیس چین باید به تایید ناسا می‌ رسید و ساختارهای آن با ساختارهای تامین انرژی ایستگاه فضایی هم‌ خوانی پیدا می‌کرد.

در این پروژه جف گارزیک به عنوان مدیر ارشد فنی اسپیس چین در ساخت سخت افزارهای این نود ها به آنها کمک شایانی کرده است. برای آنها که گارزیک را نمی شناسد باید بگوییم وی به عنوان یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین به شمار می رود و در این پروژه مسئول توسعه نرم افزاری نود ها بوده است. ژنگ در مصاحبه خود به این موضوع اشاره می کند که ایده بلاک چینی حدود ۵ سال پیش توسط گارزیک طی یک مقاله در انجمن های بیت کوینی مطرح شده بود.

نود اول به عنوان «پای تمشک» فوریه سال گذشته و از بیابان گبی پرتاب شد و دومین نود با تغییرات گسترده و پیشرفته تر ارسال شد.

کیف پول بیت کوین در فضا | استخراج بیت کوین | ارز دیجیتال | فروش بیت کوین

نود ارسال شده بیت کوین به فضا

کیف پول جدید کاملا مستقل از دو پرتاب قبلی اسپیس چین فعالیت می‌کند و با نودهای قبلی ارتباط ندارد. تمام ارتباطات و تعاملات این کیف پول با زمین از طریق فید ایستگاه فضایی صورت می‌گیرد. استفاده از فید ایستگاه فضایی به این معناست که سرعت اینترنت کندتر است و اتمام یک تراکنش ساعت‌ها طول خواهد کشید.

ژنگ از سرعت پایین به عنوان یک قابلیت یاد می‌کند و آن را اشکال نمی‌بیند. وی در این باره می‌ افزاید: راستش خودمان می‌خواستیم که [انجام تراکنش‌ها] کندتر باشد.

می‌بینیم که صرافی‌های ارزهای دیجیتال هک می‌شوند. در عرض دو دقیقه میلیون‌ها دلار سرمایه جابجا می‌شوند. با استفاده از این راه ارتباطی نه تنها انجام تراکنش‌ها را با امنیت بیشتری تکمیل می‌کنیم، بلکه این شانس برای ما وجود خواهد داشت که جلوی اقدامات مشکوک را هم بگیریم.

چند ماه پیش بود که اسپیس چین کمکی ۶۰,۰۰۰ یورویی از آژانس فضایی اروپا دریافت کرد. به گفته ژنگ جلب توجه سازمان‌هایی نظیر ناسا و اسپیس اکس (SpaceX) به بزرگتر شدن ماموریت‌ها کمک می‌کند.

ژنگ تاکید می‌کند که شرکتش آماده تعامل با هر راکتی که به فضا پرتاب می‌شود را دارد. او در ادامه می‌افزاید: در زمان مناسب با هر آژانس [فضایی]، در هر کجای دنیا همکاری خواهد کرد. برای پرتاب ۵ دسامبر، ناسا و اسپیس اکس بهترین گزینه بودند، همانطور که چین را برای دو پرتاب اول انتخاب کردیم. لزوما پرتاب‌های آینده از چین و آمریکا نخواهد بود.

ژنگ در تکمیل صحبت‌های خود می‌افزاید: در ده سال آینده احتمالا اسپیس چین، شبکه‌ای مخصوص از ماهواره‌ها را در اختیار خواهد داشت که با یکدیگر صحبت می‌کنند و مسئله بسیار بزرگتر از یک کیف پول در ایستگاه فضایی می‌شود. تا آن زمان به هدفمان در مدار زمین ادامه می‌ دهیم.

کیف پول بیت کوین در فضا

اینستاگرام MHDEX

همچنین ببینید

تحلیل قیمت اتریوم؛ چه مقاومت‌هایی پیش رو است؟ | بیت کوین | ماینر | ماینینگ | بیت کوین | ارز 724 | ارزدیجیتال | خرید و فروش دستگاه ماینر

تحلیل قیمت اتریوم؛ چه مقاومت‌هایی پیش رو است؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ چه مقاومت‌هایی پیش رو است؟  :  از هفته گذشته تا امروز، قیمت اتریوم فراز …

استخراج ابری