خانه / بیت کوین / خرید و فروش ارز های دیجیتال در قطر ممنوع شد

خرید و فروش ارز های دیجیتال در قطر ممنوع شد

خرید و فروش ارز های دیجیتال در قطر ممنوع شد : کشور قطر که امروزه جز کشورهای ثروتمند دنیا محسوب می شود در اقدامی عجیب خدمات مربوط به دارایی دیجیتال را در کشور خود به طور کلی مسدود کرده است. مرکز خدمات مالی قطر در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ خدماتی در حوزه دارایی های مجازی توسط مرجع مالی قطر یا از طریق این مرجع ارائه نخواهد شد در ادامه این بیانیه آمده است که این ممنوعیت شامل همه ابزارهایی می باشد که به عنوان پول عمل نماید و بتوان آنرا به صورت دیجیتال مبادله یا معامله کرد.

این نکته را باید در نظر داشت که اوراق بهادر دیجیتالی یا دیگر ابزارهای مالی که توسط مقامات نظارت بر بازار قطر، بانک مرکزی و مراجع مالی دیگر این کشور تایید شده باشند تحت تاثیر این قانون جدید قرار نمی گیرند.

به واسطه قوانین مبارزه با پولشویی فعالیت شرکت های زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال در سرتاسر دنیا متوقف شده است. از جمله شرکتهایی که می توان مثال زد شرکت سیمپل کوین می باشد که یک استخر استخراج هلندی در حوزه ماینینگ بوده و همچنین چاپ کوین که یک پلتفرم بازی های رایانه ای مبتنی بر بیت کوین می باشد. این شرکت‌‌ها پس از انتشار دستورالعمل پنجم مبارزه با پول‌شویی از سمت FATF فعالیت‌شان را متوقف کردند. دستورالعمل FATF از چهار روز دیگر (دهم ژانویه) اجرایی خواهد شد.

خرید و فروش ارز های دیجیتال در قطر ممنوع شد | بیت کوین | خرید و فروش ارز دیجیتال | ماینینگ

خرید و فروش ارز های دیجیتال در قطر ممنوع شد

بر طبق دستورالعمل پنجم، تمام پلتفرم‌های ارز دیجیتال و کیف پول‌ها ملزم به احراز هویت مشتریان خود هستند. سیمپل کوین در بیانیه‌ای می‌نویسد:

تحت دستور‌العمل پنجم، ملزومات شناخت مشتری (KYC) و ضد پول‌شویی بسیاری از سیمپل کوین درخواست شده است. علت این است که ما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات امانتداری دارایی‌ها در نظر گرفته می‌شویم؛ مسئله‌ای که گریبان بسیاری از فعالیت‌های حوزه ارزهای دیجیتال را خواهد گرفت. وقتی پای قانون در میان باشد، مجبور خواهیم شد تا از شما مشتریان بخواهیم، به منظور مبارزه با پول‌شویی، احراز هویت کنید. مدتی است که به دنبال راهکاری برای حل این مشکل می‌گردیم، اما به نظر می‌رسد راه حلی باقی نمانده است. به قدرت ارزهای دیجیتال و توانایی بالقوه آنها ایمان داریم. استخراخریدج باید برای هر کسی که حریم شخصی کاربران‌مان را به خطر نمی‌اندازد در دسترس باشد. باید منتظر ماند و دید که تاثیرات این اقدامات بر استخرهای استخراج چیست.

هر دو شرکت، با ارائه فرصتی چند هفته‌ای به کاربرانش امکان برداشت مبالغ را دادند.

برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان، ایتالیا و هنلد، دستورالعمل پنجم را اجرایی خواهند کرد و این در حالی است که برخی نسبت به اجرای آن مقاوت می‌کنند. بریتانیا متعهد شده است که علی‌رغم برنامه‌های برگزیت (خروج از اتحادیه اروپا)، این دستورالعمل را اجرا نماید.

ارز دیجیتال

بیت کوین

اینستاگرام MHDEX

همچنین ببینید

علت رشد ۵۰ درصدی اتریوم در ماه جاری چه بود؟ | بیت کوین | ماینر | ماینینگ | ارز دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین | دستگاه ماینر| خرید و فروش دستگاه ماینر |

علت رشد ۵۰ درصدی اتریوم در ماه جاری چه بود؟

علت رشد ۵۰ درصدی اتریوم در ماه جاری چه بود؟  :همزمان با تولد پنج‌سالگی اتریوم، اتر، توکن …

استخراج ابری